APK Doksy: upořádej své skupině závod nebo se projděte s rodinou v přírodě

Školy v přírodě, rekreanti a jiné skupiny přemýšlejí, jak připravit pro svoji skupinu zajímavé odpoledne. Orientační klub Doksy z tohoto důvodu vybudoval Areály pevných kontrol Doksy (dále i APK Doksy), které se skládají z:

  1. "AREÁL PEVNÝCH KONTROL- U PÍSKOVNY", 
  2. "AREÁL PEVNÝCH KONTROL- Poslův mlýn", 

APK Doksy mají umožnit rekreantům a jiným skupinám vyzkoušet si svoji orientaci v přírodě. Mapy k APK Doksy s vyznačenými tratěmi je možné získat na kontaktních místech (Lesní hotel, TERMIT 25, Poslův mlýn- tel. 734 596586, Infocentrum Doksy- 487 872067).

Areály pevných kontrol Doksy se nachází u rekreačních středisek Lesní hotel, Poslův mlýn a TERMIT. V těchto areálech si můžete vyzkoušet orientační běh, může poměrně jednoduchým způsobem uspořádat pro svoji skupinu soutěž, méně sportovní typy mohou pojmou jednotlivé tratě jako netradiční procházku v přírodě s mapou, prostě využití APK Doksy je možné pojmout nejrůznějším způsobem. APK jsou vhodné naprosto pro všechny věkové kategorie a to včetně vašich mazlíčků. Náročnost tratí je nastavena jak pro úplné záčátečníky a děti, tak pro pokročilé.

Areály jsou sestaveny z pevných kontrol (celkem 14 kontrol) a informační tabule s mapou (umístěna na startu), na které jsou zachyceny kontroly, legenda a stručné informace, kde jsou k vyzvednutí či ke stažení mapy s kontrolami, a zároveň jednoduché instrukce o označení kontrol, startu a cíle. Samozřejmě, že je možné tyto podklady nalézt na internetu.

Jak vypadá místo startu a kontroly je k nahlédnutí ve fotogalerii výše.