AREÁLY PEVNÝCH KONTROL DOKSY- netradiční program na celé odpoledne

Areál pevných kontrol (dále i APK) je místo, kde si kdokoliv se zájmem o orientační běh může tento sport vyzkoušet, kde je možné poměrně jednoduchým způsobem uspořádat soutěž pro skupinu, připravit program na odpoledne pro celou rodinu. Náročnost tratí je nastavena jak pro úplné záčátečníky a děti, tak pro pokročilé. Mapy k areálu v Doksech s vyznačenými tratěmi je možné získat na kontaktních místech (Lesní hotel, TERMIT 25, Poslův mlýn, Infocentrum Doksy).

Méně sportovní typy mohou pojmou jednotlivé tratě jako netradiční procházku v přírodě s mapou, která je vhodná pro naprosto všechny věkové kategorie a to třeba i se psem.

Areál je sestaven z pevných kontrol a informační tabule s mapou (umístěna na startu), na které jsou zachyceny kontroly, legenda a stručné informace, kde jsou k vyzvednutí či ke stažení mapy s kontrolami, a zároveň jednoduché instrukce o označení kontrol, startu a cíle. Fotografie použité na této záložce nejsou fotografie přímo z areálu APK Doksy, ale jsou to fotografie vztahující se k orientačnímu sportu. Fotografie mají dokreslit krásu tohoto sportovního odvětví.

PO CELÉ ČR JE ROZMÍSTĚNO SPOUSTU APK, JEJICH UMÍSTĚNÍ JE MOŽNÉ SHLEDNOUT NA ODKAZU ZDE.